*

 

Kip tikka

Tineke Sluijter − 09/01/07, 00:00

600 gram kipfilet, 1 kleine ui, 3 teentjes knoflook, stukje gemberwortel (2 cm), 2 deciliter yoghurt, 1 flinke theelepel chilipoeder, 2 theelepels gemalen koriander (ketoembar), 1 theelepel gemalen komijn (djinten), 1/2 theelepel gemalen kurkuma (koenjit), 1/2 theelepel zout, 2 theelepels citroensap, 1/2 theelepel rode kleurstof, zakje gemengde sla, 2 tomaten, 1 citroen peper en zout.

Het oog wil ook wat en daarom wordt in India nogal eens naar een kleurstof gegrepen om een gerecht wat mooier te maken. Daardoor heeft bijvoorbeeld deze Indiase kip tikka in zijn originele uitvoering een mooi rood kleurtje. Er zijn maar een paar druppels rode kleurstof voor nodig, die verder geen enkel smaakje hebben.

De kleurstof die voor kip tikka wordt gebruikt, is te koop bij de toko en heeft de E-nummers E122 en E133.

Halveer de kipfilets en snij deze halve kipfilets schuin in drie stukken. Oureer ui, knoflook en de geschilde gemberwortel in een keukenmachine fijn.

Meng in een kom het gepureerde mengsel samen met de yoghurt, chilipoeder, koriander, djinten, kurkuma, zout, citroensap en rode kleurstof.

Leg de stukken kipfilet in deze marinade. Marineer de kipfilet minstens vier uur in de koelkast.

Verhit de grill. Bekleed het rooster met aluminiumfolie. Rooster de stukken kipfilet aan beide kanten een minuut of vier. Pas op voor aanbranden, zet de grill daarom niet te hoog.

Verdeel de sla over vier borden. Snij de tomaten in plakjes en leg ze op de sla. Bestrooi ze met wat peper en zout.

Snij de citroen in partjes en leg deze op de borden. Verdeel de geroosterde kipfilet over de borden.

Serveer de kip tikka met Basmatirijst en papadums. Papadums zijn in de supermarkt te koop. U kunt ze heel kort frituren of in de magnetron bereiden.

mailIcon print |