*

 

Nadal krijgt zege niet cadeau

Door: redactie − 19/01/07, 00:00

Met een zwaarbevochten zege op de Duitser Philipp Kohlschreiber sloot de Spanjaard Rafael Nadal de vierde dag van de Australian Open af.

De nummer twee van de plaatsingslijst deed wat van hem verwacht werd, zoals ook Nikolaj Davidenko, James Blake en bij de vrouwen Maria Sjarapova en Kim Clijsters zich niet lieten verrassen.

Nadal, vorige week in Sydney nog kampend met een dijbeenblessure, moest diep gaan tegen de nummer 61 van de wereld. De Spanjaard had drieënhalf uur nodig: 7-5 6-3 4-6 6-2. In de volgende ronde treft hij de Zwitser Stanislas Wawrinka.

Op het moment dat Nadal zijn laatste bal sloeg lagen twee andere hoog geplaatste spelers vermoedelijk al tevreden op één oor. Blake had eerder op de dag in zijn tweede partij in Melbourne geen enkele moeite met zijn landgenoot Alex Koetznetsov. Blake, die vorige week het toernooi in Syndey won en als vijfde is geplaatst, was klaar in tachtig minuten: 6-4 6-1 6-2. Davidenko, de nummer drie van de plaatsingslijst, overklaste de Luxemburger Gilles Muller in drie sets: 6-4 6-0 6-3.

Publiekslieveling Lleyton Hewitt bereikte eveneens de derde ronde en verbeterde daarmee zijn prestatie van vorig jaar. Hij verschalkte de Canadees Frank Dancevic in een viersetter: 6-4 6-4 3-6 6-4. De in Sliedrecht geboren en Nederlands sprekende Australiër Robert Smeets vloog eruit in de tweede ronde tegen de als dertiende geplaatste Tsjech Tomas Berdych: 3-6 2-6 4-6. De 21-jarige Smeets stond voor het eerst in het hoofdtoernooi van Melbourne.

In het vrouwentoernooi bereikten titelkandidaten Maria Sjarapova, Kim Clijsters en Martina Hingis moeiteloos de derde ronde. De als eerste geplaatste Russin Sjarapova had geen enkele moeite met haar landgenote Anastassia Rodionova en won met 6-0 6-3. Sjarapova sloeg zes aces en twintig winners en daar was Rodionova, die in de tweede set last kreeg van haar bovenbeen, niet tegen opgewassen.

De Belgische Clijsters, vierde op de ranking, rekende eenvoudig af met de Japanse Akiko Morigami: 6-3 6-0. Dat de Vlaamse in vorm is, bewees ze dit jaar al met de titels in Hongkong en Sydney.

Hingis maakte vorig jaar in Melbourne haar rentree na drie jaar afwezigheid. Toen was elke overwinning een verrassing, nu rekent ze op het bereiken van in elk geval de kwartfinales. Hingis, die de Australian Open drie keer won, maakte nu korte metten met de Russische Alla Koedriavtseva: 6-2 6-2.

Het eerste grandslam van dit jaar heeft alleen nog Nederlandse inbreng in het dubbelspel. Michaëlla Krajicek en haar Hongaarse partner Agnes Szavay wonnen in de eerste ronde van de Italiaans/Duitse combinatie Romina Oprandi/Julia Schruff in twee sets: 6-3 6-1. Vorig jaar bereikten Krajicek en Szavay in Melbourne de derde rondel.

Rogier Wassen en zijn Zuid-Afrikaanse partner Jeff Coetzee versloegen in de eerste ronde het Kroatische koppel Ivo Karlovic/Lovro Zovko met 7-5, 6-7 en 6-2. De 30-jarige Limburger en Coetzee pakten vorige week nog de titel in Auckland.

mailIcon print |