Een allochtone Belg dagvaardt premier Verhofstadt, omdat die geen werk maakt van een wet tegen discriminatie.
De 27-jarige Marokkaanse Gentenaar is het zat. Het Openbaar Ministerie weigert stappen te ondernemen tegen de discotheek die hem tot twee keer toe niet binnenliet, terwijl zijn Vlaamse vriendin wel naar binnen mocht. In beide gevallen deed hij aangifte bij de politie en trad zijn vriendin op als getuige. Hij schreef ook een brief aan het Gentse stadsbestuur. Maar nu, drie jaar later, schrapt het OM de zaak „wegens gebrek aan bewijs”.
Volgens de man is dit rechtstreeks te wijten aan premier Guy Verhofstadt en minister van maatschappelijke integratie Christian Dupont. In 2003 werd er namelijk wel een antidiscriminatiewet aangenomen, maar zonder handen en voeten. De wet voorziet in een ’praktijktest’, waarbij men een gerechtsdeurwaarder kan vragen om een situatie van discriminatie officieel vast te stellen. Maar daarvoor moet de regering eerst een koninklijk besluit maken, met daarin de spelregels.
De zaak komt voor de rechtbank in Brussel op 26 januari. De eis is een invoering van de praktijktest, een morele schadevergoeding van 1Â euro en een dwangsom van 500 euro voor elke dag dat de regering in gebreke blijft. Volgens eerdere rechtspraak van het Hof van Cassatie, het hoogste gerechtshof, kan verzuim van de overheid bij het uitvoeren van een wet een grond zijn voor schadevergoeding.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.