Pa en ma Spears gaan het vermogen van dochter Britney redden.
Er lijkt wat rust te komen in het turbulente leven van Britney Spears. Het is weliswaar de rust van de psychiatrische behandeling en de medicijnen, maar toch. Vorig weekeinde mocht ze voor het eerst in bijna twee maanden haar twee zoontjes Sean Preston en Jayden James zien. En dat gebeurde dan nog onder het toeziend oog van haar vader Jamie en, volgens het het blad People, haar psychiater. Een dag eerder hadden Britney en haar ex Kevin Federline een akkoord gesloten over de voorwaarde waaronder zij de kinderen onder haar hoede mocht hebben.
De politie van Los Angeles is intussen een onderzoek begonnen naar de beschuldigingen dat Sam – kort voor Osama – Lutfi, Britneys manager, in elk geval medeschuldig is aan haar excentrieke gedrag. Lutfi heeft volgens Lynne Spears, de moeder van Britney, haar dochter medicijnen opgedrongen, die haar gedrag hebben beïnvloed. Ook nam hij haar mobieltje in beslag en liet hij de vaste telefoonlijn in haar huis in Los Angeles afsluiten. Volgens Lynne tiranniseerde hij zijn cliënte en schreeuwde hij tegen haar. Daarom is Britneys moeder naar de rechter gestapt en die heeft nu een straatverbod voor Lutfi uitgevaardigd. Dat loopt in elk geval tot 17 maart en wordt daarna misschien verlengd.
Vader Jamie Spears en Britneys broer Bryan beheren, samen met twee juristen, sinds begon vorige maand het vermogen en de bezittingen van de zangeres. Ze zijn ook verantwoordelijk voor haar veiligheid en moeten er op toezien dat ze haar medicijnen slikt. Eerst had Britney er tegen geprotesteerd dat ze onder curatele van haar familie kwam, maar ze heeft zich erbij neergelegd. Ze kan nu nog geen kop koffie op eigen gelegenheid kopen. Het eerste wat vader en broer deden was haar zakelijke leider aan de dijk zetten.
Jamie en Lynne Spears, die bijna zes jaar geleden zijn gescheiden, hebben de handen ineen geslagen om hun dochter én haar vermogen van naar schatting 80 miljoen euro te redden. Want de hele familie profiteert van de miljoenen die vooral de optredens van hun oudste dochter genereren. De tweede dochter Jamie Lynn van zestien jaar was ook net aan een zangcarrière begonnen, maar een zwangerschap zet de boel voorlopig even stil. En moeder Lynne dacht te incasseren met een boek over haar opvoedkundige kwaliteiten, maar ook dat komt er vooralsnog niet. Dus blijft Britney kostwinner. En dus moet er voor worden gewaakt dat de kip haar gouden eieren niet verkwanselt. Nee, dochterlief moet snel weer de planken op.
Wie ook op zijn financiële tellen moet passen is Michael Jackson. Een geldschieter wil het pretpark Neverland dat Jackson in 1988 inrichtte, in de openbare verkoop doen omdat de zanger een schuld van ruim 15 miljoen euro niet aflost. Vorig jaar maakte een financieringsbedrijf bekend dat Michael Jackson 180 miljoen euro schuld heeft. Een woordvoerder heeft bezworen dat het niet tot gedwongen verkoop komt en dat men druk bezig is de lening te herfinancieren. Jackson, die 25 jaar geleden het hoogtepunt van zijn loopbaan bereikte met het cd en clipfenomeen ’Thriller’ werd destijds beschuldigd van kindermisbruik op Neverland, waar hij ook woonde. Hij werd daarvan in 2005 vrijgesproken maar mijdt het park sindsdien en woont, na Ierland en Dubai, nu aan de Amerikaanse oostkust.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.