Nederland ligt vandaag geklemd tussen een storing boven de Britse Eilanden en een boven Duitsland; hier gaat de barometer juist tijdelijk omhoog en dat levert een mooie dag op. Er is aardig wat ruimte voor de zon en de temperatuur loopt op naar ongeveer 21 graden. In Limburg kan het warmer worden en op de Waddeneilanden blijft de temperatuur achter, daar wordt het een graad op 18. Pas later op de dag neemt de bewolking vanuit het westen toe op de nadering van de Britse storing en mogelijk valt rond middernacht in het westen wat regen.
Komende nacht trekt vervolgens een regengebied over het land en dan krijgen vrijwel alle provincies met neerslag te maken. Dat heeft morgenochtend nog een staartje. Vanuit het westen wordt het in de loop van de ochtend echter droog en breekt de zon door.
De wind waait vandaag meest matig uit het westen, rond windkracht 3, aan zee mogelijk vrij krachtig, 5. Morgen wakkert de westelijke wind aan en ook in het weekeinde kan het soms stevig waaien. De zon schijnt zaterdag en zondag af en toe en er vallen enkele buien. De maximumtemperatuur ligt dan opnieuw rond 21 graden en dat is gemiddeld genomen een normale waarde voor de laatste week van juni.
In België en het noorden van Frankrijk wordt het vandaag ook niet veel warmer dan 21 graden, maar de verschillen zijn groot. Met name in het zuidoosten van Frankrijk loopt de temperatuur veel verder op en daar wordt lokaal de 35 graden overschreden. Dat is vanmiddag niet anders in Spanje. In Sevilla komt zelfs de 40 graden in zicht. Langs de Portugese westkust is het met 24 graden aangenaam. Alleen dicht bij de Pyreneeën vallen enkele buien, maar het wordt er geen verregende dag. Voor de zon is daar ook ruimte en dat is zeker in de rest van Spanje en Portugal het geval. De meeste wolken trekken over de Noord-Spaanse kust; ook hier breekt de bewolking af en toe en blijft het droog. In grote delen van Spanje is het erg warm.
In Oostenrijk en Zwitserland gaan de scherpe kantjes van de warmte af, maar het wordt er zeker niet fris. Wel heeft bewolking vaak de overhand en de kans op enkele buien is groot. In Duitsland staat een meest droge dag op het programma met de meeste zon in de noordelijke helft. In het uiterste zuiden komt het misschien wel tot een bui.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.