*

 

Onderwijs

Door: redactie − 30/10/08, 00:00

Deze zomer werkte ik veertig jaar fulltime in het basisonderwijs. Als groepsleerkracht en als adjunct.

En nog steeds met veel plezier,want onderwijs geven is prachtig. Als je al zo lang in het onderwijs zit, krijg je een cadeau. Een fijn geldbedrag op je girorekening. Op school een lied en bloemen van je bestuur.

Maar heel stiekem wenste ik ook nog een ander cadeau. Ik denk niet dat ik het ooit krijg. Maar ik vind wel dat ik het, samen met alle mensen die in het onderwijs werken, verdiend heb.

Wat zou ik graag willen? Een week mediastilte rond het onderwijs. Een week even niet horen en lezen wat wij in het onderwijs de afgelopen veertig jaar fout gedaan hebben,op dit moment fout doen en wat we de komende jaren dat ik nog ’mag’ werken waarschijnlijk nog verkeerd zullen doen.

Er worden fouten gemaakt, er gaan dingen niet goed. Maar er gebeuren ook hele goede dingen in het onderwijs. Maar wat er nu in de media gebeurt, daar word ik verdrietig van. Dit hebben we niet verdiend!

mailIcon print |