*

 

tv film

Belinda van de Graaf − 24/06/08, 00:00

Ellis in Glamourland

Regie: Pieter Kramer; Nederland, 2004. Met Linda de Mol, Nederland 3, 20.20-22.00 uur

Linda de Mol speelt de titelrol van Ellis, een bijstandsmoeder die in de leer gaat bij Joan Collins, de ex-’Dynasty’-ster die in Nederland is met haar workshop ’Hoe trouw ik een miljonair?’. Pieter Kramer maakte eerder ’Theo en Thea en de Ontmaskering van het Tenenkaasimperium’ en ’Ja Zuster, Nee Zuster’.

Switchback

Regie: Jeb Stuart; VS, 1997. Met Dennis Quaid en Danny Glover. RTL 7, 20.30-22.45 uur.

Het verhaaltje over een seriemoordenaar die op de hielen wordt gezeten door een FBI-agent maakt nogal een tweedehands indruk. Zeker als er ook een jonge arts betrokken raakt bij de achtervolging in de ’Rockies’ en er een confrontatie op een denderende trein volgt, is de link met ’The Fugitive’ snel gelegd.

Patriot Games

Regie: Phillip Noyce: VS, 1992. Met Harrison Ford. Veronica, 22,00-00.15 uur.

Energieke thriller, gebaseerd op de gelijknamige roman van Tom Clancy, met Harrison Ford als CIA-agent Jack Ryan die een IRA-aanslag op een lid van de koninklijke familie moet zien te verijdelen.

One Hour Photo

Regie: Mark Romanek; VS, 2002. Met Robin Williams. RTL 7, 22.45-00.30 uur.

Sy Parrish is een werknemer in een warenhuis. Zijn wereld is de ’one hour photoshop’. Hij ontwikkelt foto’s van verjaardagen, tuinfeestjes en vakanties. Altijd foto’s van anderen. Parrish is zo eenzaam dat hij van zijn beroep als foto-ontwikkelaar een obsessie heeft gemaakt. Geleidelijk aan verliest hij zich in het levensgeluk van anderen. Mark Romanek, die fantastische clips maakte voor David Bowie, Madonna en Michael Jackson, debuteert prachtig als speelfilmregisseur. Hij liet zich inspireren door Coppola’s ’The Conversation’ (ook over een eenzame voyeur) en voert Robin Williams op in een mooie dramatische rol.

mailIcon print |