Het houdt maar niet op met regenen in het Midden-Westen van de Verenigde Staten. In ’Central Indiana’ viel tussen vrijdagmiddag 6 juni en zaterdagmiddag 7 juni maar liefst 275 mm. De uitzonderlijk zware regenval had grootschalige overstromingen tot gevolg, waarbij tien mensen om het leven kwamen. Uit berekeningen van de Tropical Rainfall Measuring Mission satellite (TRMM) blijkt dat er in Indiana tussen 2 en 9 juni tot meer dan 400 mm is gevallen. In mei werden al op diverse plaatsen regenrecords gevestigd. Zo viel er in Wichita, Kansas 334 mm (in 1935 viel daar 285 mm). In de staat Missouri was de lente de op drie na natste uit een reeks van meer dan 110 jaar: in St. Louis viel van 1 januari tot 1 juni 751 mm. Niet eerder is dit tijdvak in deze stad zo nat geweest. Ondertussen is het al maanden te koud weer in grote delen van de ’High Plains’ en zelfs nu nog valt er plaatselijk volop sneeuw. In Aspen, Colorado gaan dit weekeinde de skipistes weer open!
Bij ons is de ’midjunikoelte’ begonnen. In Hoofddorp werd het gisteren niet warmer dan 17,3º. Wel was er gistermiddag in veel streken nog redelijk veel zonneschijn, in het noordoosten veroorzaakte een koufront enkele buien. Een kleinschalige frontale storing boven BelgiĆ« veroorzaakt vandaag in de zuidelijke helft van het land buiige regen. In het noorden blijft de nattigheid beperkt tot een enkele bui, af en toe schijnt de zon. De maximumtemperatuur komt in het noorden/noordoosten uit op 16-17 graden, in het zuiden lager. De wind kan in het zuiden enige tijd veranderlijk zijn, elders waait een noordwestenwind die later op de dag aan de kust weer toeneemt tot vrij krachtig.
De komende dagen bevindt zich een ’sturend lagedrukgebied’ boven het zuiden van Noorwegen. Aan de westflank komen boven de Noorse Zee van tijd tot tijd gebieden met verhoogde buienactiviteit tot ontwikkeling. Deze bewegen zich naar het Noordzeegebied en beïnvloeden daarmee ook het weer in onze contreien. Morgen is het over het algemeen half tot zwaar bewolkt met kans op enkele buien: ’s middags met name in het binnenland. De temperatuur loopt op naar maximaal 16-17 graden en de wind is matig uit het westen tot noordwesten.
In het weekeinde is er weinig verandering. Het blijft koel met kans op enkele buien.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.