*

 

Koningin Beatrix onder indruk van openheid Litouwers

Door: redactie − 26/06/08, 00:00

vilnius – Koningin Beatrix heeft gisteren tijdens haar staatsbezoek aan Litouwen de openheid en ontwikkeling van het land geprezen.

De vorstin is onder de indruk te zijn van de vorderingen die de Litouwers –dat zich in maart 1990 afsplitste van de Sovjet-Unie– in nog geen twintig jaar tijd hebben gemaakt, vertelde ze. En dat terwijl ze zo ongeveer de armste natie van de regio waren. Ze generen zich ook niet om te vertellen wat er niet goed gaat, merkte ze.

Beatrix heeft in Litouwen overigens niet te klagen over mediabelangstelling. Als zij zelf buitenlandse staatshoofden ontvangt, is de aandacht van de pers vaak lelijk minder. Weleens gênant, knorde de vorstin gisteren in Vilius tegen de pers. Onverdiend ook voor die buitenlanders, er zitten vaak heel interessante mensen tussen.

Tijdens een besloten gesprek met jongeren werd haar duidelijk dat de nieuwe generatie niet met de problemen van vroeger opgescheept wil blijven zitten, al erkent ze dat die eerdere generatie juist veel voor het land heeft gedaan. Je hebt verder nog veel ellende in het land, zo vernam de koningin de eerste twee dagen van haar bezoek.

Staatssecretaris Timmermans (buitenlandse zaken), die Beatrix vergezelt, bood Litouwen hulp aan op het gebied van jeugd en gezin. „Vroeger werden gebreken ontkend. Mensen moesten ermee uit de samenleving. Wij kunnen expertise bieden voor opvang in de eigen gemeenschap.”

mailIcon print |