amsterdam – Leerlingen in groep 7 en 8 van de openbare basisscholen in het Overijsselse Hardenberg krijgen binnenkort les over drank, drugs en tabak van een speciaal daarvoor vrijgemaakte leraar.
De gemeente Hardenberg maakt zich zorgen over het toenemende gebruik van genotsmiddelen door jongeren. Vooral alcohol drinken gebeurt op steeds jongere leeftijd. Daarom heeft de gemeente besloten om op de vijftien openbare basisscholen in de regio extra aandacht te besteden aan dit onderwerp via een zogeheten alcoholleraar.
Van deze docent krijgen de kinderen – en hun ouders – lessen over de nadelige gevolgen van verslavende middelen. Het lesmateriaal wordt gemaakt door het Trimbos instituut.
De Stichting Alcoholpreventie is kritisch over de voorlichtingslessen. Woordvoerder Esther van den Wildenberg: „Over alcohol praten met zulke jonkies kan er ook toe leiden dat hun nieuwsgierigheid naar drank juist wordt geprikkeld. Het is de vraag of je moet beginnen bij tien- en elfjarigen.”
Carina van de Veen van de gemeente Hardenberg: „Volgens cijfers van de GGD IJsselland begint een kwart van de jongeren met drinken tussen hun tiende en dertiende, dus je moet jongeren juist vanaf groep zeven bewust maken van de gevaren.”
Van den Wildenberg vreest dat de preventielessen ’te leuk’ zullen worden. „Zo’n les moet natuurlijk interactief zijn, dus ik stel me voor dat er ook drank in de les aanwezig zal zijn. Het wordt heel dubbel als je kinderen laat zien wat er allemaal te koop is, maar ze vervolgens vertelt dat ze daar niet aan mogen komen.”
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.