Voor de Nederlandse tennissers staat de deur naar de wereldgroep van de Davis Cup op een kier. Maar promotie is nog ver weg.
Een blik op de mondiale ranglijst leert dat de Nederlandse tennisploeg niets te zoeken heeft in de wereldgroep van de Davis Cup, het domein van de beste zestien landen. Voor zijn selectie heeft coach Jan Siemerink de beschikking over slechts één speler uit de tophonderd. Robin Haase, nummer 63, maakte in Skopje zijn status als kopman waar. Mede door zijn twee overwinningen zegevierde Nederland met 4-1 over Macedonië.
Door die zege staat Nederland zomaar op de drempel van de wereldgroep. In september wacht een promotie-degradatiewedstrijd tegen een nog onbekende tegenstander. Van de zestien landen die gaan strijden om acht plaatsen staat Nederland (32ste) het laagst geklasseerd op de Davis Cup-ranglijst. Zeker is dat Nederland bij de loting niet tot de acht geplaatste landen behoort.
De kans is derhalve groot dat de Nederlandse ploeg op een sterke tegenstander stuit. Bijvoorbeeld Kroatië (met Ljubicic, Karlovic en Ancic) of Servië (met Djokovic en Tipsarevic). Maar de loting kan ook minder fataal uitpakken. Het kan goed zijn dat landen als Zuid-Korea en Israël een beschermde status krijgen en dus mogelijk aan Nederland gekoppeld kunnen worden.
Siemerink hield zich nog niet bezig met een mogelijke tegenstander. „Het is mooi dat we ons zelf in de positie hebben gebracht om een kans te krijgen op het spelen in de wereldgroep”, aldus de oud-tennisser.
Na de wedstrijd tegen Macedonië kon Siemerink tevreden constateren dat Haase zijn verantwoordelijkheid als kopman nam door zijn beide enkelspelen te winnen. De 21-jarige Hagenaar moest gisteren nog aan de bak tegen Rusevski om het beslissende derde punt binnen te halen. Nederland moest het dubbelspel van zaterdag gewonnen vanwege een enkelblessure van Wessels.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.