bern – Degenschermers Bas Verwijlen en Sonja Tol hebben belangrijke punten bijeen gesprokkeld op weg naar de Olympische Spelen. Tol pakte zilver in Tauberbischofsheim, Verwijlen werd vijfde in Bern en haalde daarmee een olympische nominatie binnen. De 24-jarige schermer moet alleen nog de internationale eis halen: eind maart bij de beste drie eindigen op de Europese ranking.
Verwijlen staat momenteel op de tweede plaats. Door zijn prestaties in Bern heeft hij die positie nog eens verstevigd. Komend weekeinde is de Grand Prix in Stockholm, op 28 maart volgt de wereldbekerwedstrijd in Heidenheim. Daarna zal duidelijk zijn of de Nederlandse degenschermer naar Peking gaat.
Sonja Tol heeft al voldaan aan de eisen van sportkoepel NOC-NSF, maar moet voor kwalificatie voor de Spelen nog meedoen aan het zonetoernooi op 26 april in Praag. De Russische Logounova was in de zeer spannende finale in Tauberbischofsheim net iets te sterk de Nederlandse. Tol kwam acht seconden voor het eindsignaal nog op 12-12, maar in de verlenging verloor ze alsnog.
Floretschermster Indra Angad-Gaur werd zaterdag in de eerste ronde van het wereldbekertoernooi in Gdansk uitgeschakeld. De Nederlandse ging onderuit tegen de Japanse Ikehate: 9-8. Ook Angad-Gaur moet nog punten bijeen sprokkelen voor de ranglijst. Zij toonde eerder al vormbehoud en heeft de nominatie al op zak. In 1996 voldeed Angad-Gaur aan de kwalificatie-eisen voor Atlanta, maar destijds werd ze te licht bevonden voor afvaardiging. Voor Sydney (2000) en Athene (2004) kwalificeerde ze zich niet.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.