INFORMATIEF
EĆ©nVandaag volgt schrijver Ted van Lieshout naar het Kinderboekenbal, waar hij met zijn boek ’Spin op sokken’ een van de kanshebbers is voor een Gouden Griffel, de prijs voor het mooiste kinderboek van het afgelopen jaar (Nederland 1, 18.20 uur).
Blauw Bloed presenteert de resultaten van het onderzoek dat het royaltyprogramma recent liet uitvoeren door TNS Nipo. Daaruit blijkt dat bij 37% van de Nederlanders de sympathie voor het koningshuis is afgenomen door de recente affaires (Nederland 2, 19.35 uur).
DOCUMENTAIRES
In de documentairereeks Gandhi – The Rise To Fame, toetst nieuwslezer Mishal Husain de anti-Gandhigevoelens van het dagboek van haar Indiase moslimgrootvader aan de mythe (BBC 2, 21.20 uur).
Het grimmige, soms voyeuristische Franse PƩtition, la cour des plaignants (2007) volgt Chinese burgers die zich tot het klachtenbureau in Peking wenden. De documentaire is deels met een verborgen camera gefilmd (Arte, 23.20 uur).
CULTUUR
Metropolis is grotendeels gewijd aan China, eregast op de boekenbeurs in Frankfurt. Met ontwerpen van architect Albert Spee, de zoon van de gelijknamige Hitler-architect, voor nieuwe Chinese woonwijken (Arte, 22.25 uur)
AMUSEMENT
Met Michiel: Madonna Sticky & Sweet zendt een uur durende registratie uit van het concert dat de popdiva in december 2008 gaf in Buenos Aires in het kader van haar wereldtournee (Nederland 3, 23.00 uur).
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.