*

 

'Gevoelloze' topman Télécom nu schietschijf

Van onze redactie buitenland − 17/10/09, 00:00

amsterdam – Na de 25ste zelfmoord bij het Franse bedrijf France Télécom staat topman Didier Lombard onder grote druk. De vakbonden en de president bekritiseren eendrachtig zijn aanpak van de onrust in het bedrijf.

Lombard bezocht donderdag de vestiging waar de 25ste employee, een 48-jarige ingenieur, werkte die de hand aan zichzelf had geslagen. Hij had een brief achtergelaten waarin hij zijn beklag deed over een promotie die niet doorging. Lombard sprak een aantal werknemers, waarna hij een uitnodiging afsloeg om de volgende dag de hele vestiging, een onderzoekscentrum, toe te spreken. Lokale vertegenwoordigers van vakbonden spraken er schande van.

De bonden wijten de golf zelfmoorden – 25 in twee jaar tijd – aan de reorganisatie die Lombard heeft opgelegd. In de periode 2006-2008 zijn bij het ex-staatsbedrijf 22.000 mensen ontslagen. De bonden organiseren 20 oktober acties voor betere arbeidsomstandigheden.

Lombard sprak vorige maand van ’de zelfmoordmode’ en zou daarmee ontkennen dat er een probleem is. Eerder moest de tweede man van het bedrijf, waar 100.000 mensen werken, het veld ruimen vanwege soortgelijke kritiek. Groot probleem voor Lombard is dat ook de regering harde noten van hem kraakt: de Franse staat is de grootste aandeelhouder van het bedrijf. Regeringswoordvoerder Laurent Wauquiez noemde zijn ’empathisch vermogen’ onvoldoende. President Sarkozy zei dat bij France Télécom ’de menselijke relaties zijn vergeten ten gunste van financiële overwegingen’.

mailIcon print |