*

 

Ambachtelijk ijs als goedkoop verwennerijtje

Door: redactie − 17/07/09, 00:00

wageningen – Tientallen nieuwe ijssalons komen er jaarlijks bij in Nederland. In tien jaar tijd steeg het aantal ijssalons van 200 naar 550. „Mensen worden blij van ijs en iedereen heeft wel een euro op zak”, zegt Maarten Colijn, voorzitter van het IJscentrum.

Colijn runt samen met zijn dochter een ijssalon in Rhenen. „Het is acht maanden lang, zeven dagen in de week hard werken. Maar er is een goede boterham aan te verdienen.”

Dat toont ook onderzoek in opdracht van de ijsbranche en Koninklijke Horeca Nederland aan. De gemiddelde omzet van ijssalons steeg de afgelopen jaren met 10 procent, de gemiddelde jaaromzet bedraagt zo’n 190.000 euro. Tweederde wordt verdiend van mei tot en met augustus. Volgens Colijn is het wel essentieel dat mensen goed opgeleid worden. Veel jonge mensen gaan het avontuur aan en die hebben lang niet altijd een horecaopleiding.”

Volgens sectormanager horeca Gertine Mensink van de Rabobank, neemt de vraag naar ambachtelijk bereide ijsjes nog steeds toe. Mensink vermoedt dat de crisis zelfs een positief effect heeft op de ijsconsumptie. „Meer mensen vieren vakantie in eigen land en gunnen zichzelf een goedkoop verwennerijtje.”

mailIcon print |