Only Angels Have Wings
Regie: Howard Hawks; VS, 1939. Met Cary Grant, Jean Arthur en Rita Hayworth. BBC 2, 14.00-16.00 uur.
Romantische avonturenfilm van Howard Hawks, gesitueerd in een bananenrepubliek ergens in Zuid-Amerika waar Cary Grant als vlieger verantwoordelijk is voor een groepje vliegende postbezorgers. Dat betekent ook in noodweer manoeuvreren langs verraderlijke bergpassen. Nog spannender wordt het als Jean Arthur ten tonele verschijnt, als de gevatte blonde ’showgirl’ op doorreis naar Panama.
Munich
Regie: Steven Spielberg; VS, 2005. Met Eric Bana en Daniel Craig. BBC 2, 23.00-01.30 uur.
Spielberg verwerkte de gebeurtenissen rond de Palestijnse terreurgroep ’Zwarte September’ in een pakkende thriller. De Israëlische geheime dienst vermoordde systematisch elk lid van de terreurgroep, die verantwoordelijk werd gehouden voor de afslachting van elf Israëlische atleten bij de Olympische Spelen van 1972 in München.
Mephisto
Regie: Istvan Szabo; Hongarije, 1981. Met Klaus Maria Brandauer. Nederland 2, 23.20-01.45 uur.
De keuzefilm van VPRO’s Zomergast Trudy Dehue is ’Mephisto’, een geslaagde verfilming van het boek van Klaus Mann door de Hongaarse cineast Istvan Szabo, met Klaus Maria Brandauer in een formidabele rol als een ijdele Duitse acteur die met de nazi’s in zee gaat en daarmee, net als de Mephisto van Faust, zijn ziel aan de duivel verkoopt.
De film werd bekroond met de Oscar voor beste buitenlandse film.
The English Patient
Regie: Anthony Minghella; VS, 1997. Met Juliette Binoche. BBC 1, 23.20-01.55 uur.
Met Oscars overladen romantisch drama van de onlangs overleden Anthony Minghella, met Juliette Binoche als de Canadese verpleegster die zich aan het eind van de Tweede Wereldoorlog in Italië ontfermt over Ralph Fiennes als zwaar verbrande Engelse piloot.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.