ACTUALITEITEN
EƩnVandaag Mensen die kampen met brandwonden krijgen niet de zorg die ze nodig hebben om de littekens die ze hebben te camoufleren. Wanneer het haar verbrand is, kan transplantatie een goede optie zijn. Verzekeringsmaatschappijen vergoeden deze behandeling echter zelden (18.15 uur, Nederland 1).
Netwerk Geen appels, geen courgettes, geen aardbeien: zonder de bij geen groente en fruit. 30 procent van ons voedsel kan alleen groeien door de bestuiving van bijen. Maar door verschillende ziektes sterven jaarlijks honderden bijenvolken uit. Vorige winter ging 50 procent van de bijen in Nederland dood, terwijl het sterftepercentage normaal niet hoger dan 10 procent is. Wat moet er gebeuren om te voorkomen dat de bij uitsterft? Het overgrote deel van de imkers vergrijst en er is geen jonge aanwas, wat het probleem verergert. In ’Netwerk’ hobby-imker Henk Zomerdijk, onderzoeker Tjeerd Blacquière en professioneel imker Johan Calis over de toekomst van de bij (20.25 uur, Nederland 2).
Nieuwslicht De kinderen die het Belgische crèchedrama overleefden, waren allemaal erg jong. Zullen zij zich het drama wat zich die dag afspeelde nog kunnen herinneren als zij ouder zijn? Volgens Hoogleraar Neuropsychologie Jaap Murre ontstaan er geen expliciete herinneringen, omdat de hersenen daar nog niet rijp voor zijn, maar er kunnen wel onbewuste herinneringen worden opgeslagen (21.15 uur, Nederland 3).
INFORMATIEF
Kijk het Vaticaan Vaticaankenner Stijn Fens en regisseur Bart Ruijs ondernemen in Vaticaanstad een ontdekkingsreis en openen deuren die voor anderen gesloten blijven. Het overgrote deel van Vaticaanstad bestaat uit groen. De Vaticaanse tuinen zijn wereldberoemd. Ze worden de longen van Rome genoemd, maar zijn ook het wandelgebeid voor de bisschop van Rome. Niemand kan hem daar zien of storen. Bovendien is er een moestuin waar de paus zijn onbespoten groente van betrekt. ’Kijk het Vaticaan’ loopt mee met de tuinmannen van de paus en is erbij als de paus een truffelplant krijgt aangeboden. Verder een bezoek aan de boerderij van de paus (17.05 uur, Nederland 2).
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.