amsterdam – Josef Fritzl heeft toch toegegeven schuldig te zijn aan de dood van Michael, een van de kinderen die hij bij zijn dochter Elisabeth verwekte.
Op dag drie van zijn proces in Sankt Pölten in Oostenrijk zei hij schuldig te zijn aan de volledige aanklacht: incest, verkrachting, wederrechtelijke vrijheidsberoving, onderdrukking, slavernij en moord.
Tot gisterochtend ontkende Fritzl schuld aan slavernij en de dood van het kind. Maar gisteren bracht hij daar verandering in, naar eigen zeggen door de getuigenis van zijn dochter Elisabeth. Gisteren getuigde zij in een elf uur durende video-opname.
Fritzl, die met zijn bekentenis zelfs zijn advocaat verraste, hield zijn dochter 24 jaar gevangen in een kelder onder zijn huis in Amstetten en verwekte zeven kinderen bij haar, van wie er één stierf.
Fritzl gaf toe dat hij had moeten inzien dat het niet goed ging met het jongetje, dat in 1996 na drie dagen door ademhalingsproblemen stierf. Volgens deskundigen was het kind blijven leven als hij medische zorg had gekregen. „Ik hoopte dat hij zou overleven, maar ik had iets moeten doen”, zei hij. „Ik weet niet waarom ik niets deed. Ik verloor het overzicht.”
Tijdens het proces verwees Fritzl naar zijn eigen daden met de woorden ’mijn zieke gedrag’. Hij zei spijt te hebben. Volgens de psychiater die hem in de aanloop naar het proces observeerde, leidt Fritzl aan een ernstige persoonlijkheidstoornis. Ze zei dat Fritzl zijn misdaden weliswaar uit zijn hoofd kon zetten, maar dat hij toch last had van een schuldgevoel.
Ze raadde aan om Fritzl zijn straf in een psychiatrische instelling uit te laten zitten. Zij denkt dat Fritzl, als hij vrij mocht komen, weer een gevaar voor de samenleving zal vormen. Als Fritzl schuldig wordt bevonden aan moord, zal hij vrijwel zeker levenslang cel krijgen.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.