rotterdam – Het zwartrijden in de Rotterdamse metro is bijna gehalveerd sinds de invoering van de ov--chipkaart twee weken geleden. Dat blijkt uit een steekproef van de Rotterdamse stadsvervoerder RET.
Rond de jaarwisseling reed 10 procent zwart, in de laatste weken voor invoering 8,2 procent. Volgens de steekproef is dat nu 4,8 procent. Directeur Peters noemt de daling boven verwachting. De RET had zich tot doel gesteld het zwartrijden uiteindelijk te verminderen tot 4 procent.
Een deel van de zwartrijders betaalt nu, anderen mijden het openbaar vervoer of nemen de tram. Vooral op tramlijnen die dezelfde routes rijden als de metro is het drukker geworden. In tram en bus kan nog steeds met de strippenkaart gereisd worden. Wel chippen veel meer passagiers: 40 procent tegen 15 procent voor 29 januari.
De Rotterdamse metro vervoert evenveel mensen als voor de afschaffing van de strippenkaart: dagelijks 300.000 mensen. Die zijn te spreken over de ov-chipkaart: 81 procent geeft de kaart qua betaalgemak een voldoende. Sommigen klagen wel dat de ritprijs hoger is. Volgens Peters is chippen gemiddeld even duur als strippen. „We zijn van zones naar kilometerprijzen gegaan. Wie er nu slechter van wordt, was de afgelopen twintig jaar vaak goedkoop uit.”
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.