Voor de eerste keer hebben de jaarlijkse ’Week van gebed’ van de Evangelische Alliantie en de jaarlijkse ’Gebedsweek voor eenheid onder de christenen’ van de Raad van Kerken in Nederland hetzelfde thema: ’Een in Gods hand’.
In veel steden zijn zondag interkerkelijke gebedsdiensten gehouden. Een landelijke viering vond plaats in de Nieuwe Kerk in Utrecht.
Vele honderden christenen kwamen al zaterdag in twaalf steden bijeen voor de jaarlijkse ’Dag van gebed’, een opwarmertje voor de gebedsweek. De Evangelische Alliantie, die ruim honderd organisaties, zes kerkgenootschappen en vele plaatselijke kerken verenigt, organiseerde deze Dag van gebed.
De Evangelische Alliantie had dit jaar vanwege de oorlog in Gaza opgeroepen niet alleen voor Israël te bidden maar ook voor Gaza.
Jongeren hielden onder de naam Prayer Night eigen bijeenkomsten. Het aantal bijeenkomsten van jongeren is dit jaar aanzienlijk groter dan vorig jaar: 35 tegen 25 in 2008. „Jongeren blijken enthousiast met dit project aan de slag te gaan en melden zich spontaan aan,” constateert de alliantie.
Het thema van de week van het gebed is aangedragen door de Koreaanse kerken en is ontleend aan het Bijbelboek Ezechiël. In dat boek gaat het over de twee delen van Israël, die onlosmakelijk een geheel blijven en dezelfde God dienen. De Koreaanse kerken voelen zich door de deling van het Koreaanse schiereiland zeer door deze passage in de Bijbel aangesproken.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.