De meest vrouwonvriendelijke columnist is helaas Sylvain Ephimenco. Nu heeft hij zijn gram toegespitst op prinses Máxima. Haar uitspraak `dé Nederlander bestaat niet` is wel degelijk een juiste observatie. Helemaal geen beruchte uitglijder, maar de spijker op z`n kop. Het bewijs levert Ephimenco zelf in zijn column `Contact met de kou` (Trouw, 8 januari).
Ik ben op het waterrijke platteland geboren, maar ik kan niet schaatsen. Ik viel in iedere scheur, mijn enkels deden pijn en ik had het koud, koud, koud. Ook ik weet niet hoe het voelt om in een zweterig kamertje het bed met twee snurkende vreemde mannen mannen te moeten delen in Friesland. Als dat goed Hollands gebruik is, heb ik nu wat bijgeleerd. Hoezo is Máxima een groentje als zij dit ook niet wist? Ik vind het beledigend voor de prinses en voor mij. De meeste vrouwen willen dit helemaal niet weten.
Het beeld dat Ephimenco graag naar voren brengt is een mannendroom van stoerheid, verbroedering, ontbering en heldendom. Leuk om naar te kijken, mooi om over lezen maar de werkelijkheid is genuanceerder. Dat stoere beeld is slechts het plaatje is dat we graag naar buiten uitdragen en verkopen. Maar het valt slechts ten dele samen met De Nederlander. Máxima heeft dat heel goed begrepen. Ephimenco moet nog leren dat zijn arrogante mannenwereldbeeld niet op heel Nederland slaat.
M.E. Zwaan Hoorn
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.