*

 

GPD heeft uitspraak Armitage op band

Door: redactie − 06/02/09, 00:00

den haag – De voormalige Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Richard Armitage, ontkende woensdag in het NOS Journaal dat de VS Nederlandse militaire steun hebben gevraagd voor de inval in Irak. Tijdens een eerder interview met persbureau GPD zou hij verkeerd zijn begrepen.

De GPD heeft het interview echter op band. Er is een fragment op internet (www.villamedia.nl) gezet waarin te horen is dat Armitage zegt: „We hadden militaire steun nodig.”

GPD-hoofdredacteur Marcel van Lingen meent dat hiermee is aangetoond dat „een parlementaire enquête nodig is, waarbij mensen onder ede kunnen worden gehoord.”

Een Kamermeerderheid van PvdA, SP, GroenLinks, VVD en D66 vroeg vorige week uitleg van minister Verhagen (buitenlandse zaken) over uitlatingen van Armitage. Ook het CDA zei dat het belangrijk is dat hierover duidelijkheid komt.

Armitage zei vorige week in een interview met de GPD-kranten dat de VS ’absoluut’ een verzoek hebben ingediend voor militaire steun voor de invasie van Irak in 2003. Premier Balkenende beweert dat er nooit een officieel verzoek is geweest om militaire hulp. Armitage zegt daarover: „We hebben officiĆ«le documenten gezonden en diplomaten naar Nederland gestuurd. Ik noem dat een verzoek. Hoe iemand anders dat noemt, moet hij weten.”

mailIcon print |