*

 

Protesteer!

Door: redactie − 31/01/09, 00:00

Onverantwoord en inhalig gedrag van topmannen zorgde voor een economische crisis zonder weerga.

De banken staan er – door eigen schuld – erg slecht voor. Overheden pompen er miljarden in om ze maar overeind te houden. Met grote risico’s van dien. De risico’s liggen vooral bij jan-met-de-pet, u en ik. Want wij betalen uiteindelijk die injecties.

Er is niemand die zich opwindt over de medewerkers die door Philips en Corus worden uitgekotst. Over de huizenbezitters die hun hypotheek niet meer kunnen betalen of hun huis aan de straatstenen niet kwijt raken. Niemand die zich opwindt over kleine bedrijfjes die over de kop gaan.

De topmannen rollen zich intussen schaterend van het lachen rond in hun miljoenen euro’s: hoera, we kunnen doorgaan met het kaalplukken van de kip. De kip, die ooit eens kaal wordt, zijn wij.

Wat me nog het meest zorgen baart: Waarom bent is iedereen zo stil? Waarom staan we niet met z’n allen op het Malieveld of het Museumplein om te laten zien hoe misselijk we zijn?

mailIcon print |