*

 

weg in eigen land

Hester Otter − 20/03/09, 00:00

De afgelopen vijfhonderd jaar heeft Nederland heel wat economische crises te verstouwen gehad. Moeilijke tijden werden afgewisseld met economische voorspoed. Welke politieke en militaire factoren speelden daarbij een rol? Hoe ernstig zijn crises geweest, en welke veranderingen zijn daarin te ontdekken? Jan Luiten van Zanden, economisch historicus en hoogleraar economische geschiedenis aan de Universiteit van Utrecht houdt de lezing op zondag 22 maart in De Burcht, Henri Polaklaan 9 te Amsterdam, om 14.00 uur. Toegang: 7 euro.

Van vier kanten komt het water op ons af. Geograaf Lia Vriend gaat met haar lezing in op de gevolgen van de klimaatverandering. Als geograaf laat ze zien wat de landschappelijke gevolgen zullen zijn van de veranderende waterhuishouding. De lezing begint op 20 maart om 20.30 uur. Locatie: Bezoekerscentrum de Breek, Etersheimerbraakweg 5 in Oosthuizen. De toegang is vijf euro. Info: 0229-403316

’Sluier van stilte’, ’Krekelstem’ en ’Nachtconcert’. Het zijn termen die de nachtwachter gebruikt tijdens zijn nachtelijke wandelingen door het bos. Nieuwsgierig? Loop dan mee op zaterdag 21 maart om 19.30-21.30 uur door het natuurgebied ’t Enzerinck, Almenseweg 58/60 in Vorden. De tocht is bedoeld voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Aanmelden verplicht, via 035 655 99 55 of www.natuurmonumenten.nl

Help mee met het opschonen van de Brunssumerheide op 21 maart. Tijdens de Landelijke Opschoondag kun je op de heide de handen uit de mouwen steken (9.30 tot 13.00 uur). Het vertrekpunt is het bezoekerscentrum Brunssummerheide aan de Schaapskooiweg 2 in Heerlen.

mailIcon print |