*

 

Morgen onstuimig en nat

Door: redactie − 09/02/09, 00:00

Vandaag begint de dag vooral in het oosten met (natte) sneeuw of regen. De storing die dit veroorzaakt, trekt in de loop van de dag naar het noordoosten weg.

In het zuidwesten kan het tijdelijk even opklaren, maar al snel neemt de bewolking weer toe. De maximumtemperatuur ligt tussen 2 graden in het noorden en 5 graden in het zuiden. Er staat een zwakke tot matige wind uit overwegend zuidwestelijke richting.

Vanavond nadert een nieuwe storing ons land. In de nacht van gaat het flink regenen. De temperatuur daalt hierdoor nauwelijks, de minimumtemperaturen liggen rond 1 graad in het noorden en 4 graden in het zuiden.

Morgen wordt een onstuimige dag. Een lagedrukgebied trekt over het zuiden van het land en zorgt voor veel regen. Afhankelijk van de precieze trekroute van het lagedrukgebied, kan de regen ook winterse vormen aannemen.

De wind is eerst zuidwest en zwakt even af. Na passage van het lagedrukgebied draait de wind naar het noordwesten en neemt behoorlijk in kracht toe. De temperatuur ligt tussen 4 graden in Groningen en 7 graden in Limburg.

Woensdag trekken de laatste restanten van het lagedrukgebied naar het oosten weg. De dag kan in het oosten dan ook nog met wat regen beginnen. Vanuit het westen klaart het op en komt de zon er volop bij. De temperaturen liggen weer wat lager dan op dinsdag.

In het oosten van het land wordt het maximaal 4 graden, aan de westkust wordt het niet veel warmer dan een graad of 5. Na woensdag blijft de stroming noordelijk, waardoor koude polaire lucht aangevoerd wordt. Het blijft voorlopig nog wisselvallig.

mailIcon print |