rotterdam – Zeker 220.000 reizigers in Rotterdam zijn het afgelopen jaar vergeten uit te checken bij hun rit met de ov-chipkaart. Hierdoor betaalden zij te veel voor hun reis. De helft vroeg het geld vervolgens niet terug. In Rotterdam werden vorig jaar 24 miljoen ritten met de ov-chip gemaakt. Dat blijkt uit cijfers van vervoersbedrijf RET.
Bij het instappen in het Rotterdamse openbaar vervoer wordt een borg van 4 euro berekend en bij het uitchecken wordt dit verrekend met de te betalen ritprijs. Wanneer in tram, metro of bus niet goed wordt uitgecheckt, wordt dit bedrag van de kaart afgeschreven. Zeker 100.000 mensen tekenden protest aan en hebben van vervoerder RET twee euro of meer teruggekregen. Het vervoersbedrijf roep de rest op zich ook te melden. RET bezweert dat het bedrijf er zelf ’geen stuiver aan heeft verdiend’. „Wij zijn veel geld kwijt aan administratiekosten. Het is dus niet alleen in het belang van de reiziger om goed uit te checken.” Bovendien heeft de RET het geld apart gezet om de gedupeerde reiziger te kunnen terugbetalen.
Over twee weken kan in de metro van Rotterdam alleen nog betaald worden met de ov-chipkaart. Volgens de RET is afschaffing van de strippenkaart op 29 april in de metro ’absoluut niet in gevaar’.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.