*

 

Wilde tijger is te duur

Nienke Schipper − 15/09/10, 17:47

Nog even en we kunnen weer rustig wandelen in de bossen van Aziƫ. De tijger is in het wild bijna uitgestorven. Het roofdier dat vroeger mensen angst aanjaagde van Turkije tot de oostkust van Rusland is nu alleen nog te vinden op een paar plaatsen in Zuid Aziƫ.

  • Sumatraanse tijger

Dat het niet zo goed gaat met de populatie van de tijger is al een tijdje bekend. En dat de mensheid daar niet blij mee is, lijkt duidelijk. Er zijn op de hele wereld nog maar 3500 tijgers over die in het wild leven en daarvan zijn er nog maar 1000 stuks vrouwtjes die voor nageslacht kunnen zorgen. Het aantal tijgers dat leeft in gevangenschap is niet bekend, maar wel dat het er veel meer zijn dan hun vrije broeders.

Maar kennelijk vinden we de wilde tijger toch niet zo belangrijk, want er is een groot tekort aan fondsen om het beestje te redden. Dat zeggen onderzoekers vandaag in het wetenschappelijke tijdschrift PLoS Biology. Volgens de wetenschappers is er 60 miljoen euro nodig om te investeren in 42 gebieden waar de tijger het meeste kans maakt om te overleven. Maar er is maar 38 miljoen beschikbaar. Een tekort van 22 miljoen euro dus.

Hoewel de tijger nog maar te vinden is in zeven procent van zijn oorspronkelijke leefgebied willen de wetenschappers dat nog verder terug brengen. Ze stellen voor om de tijgers te concentreren in 42 gebieden zodat ze elkaar tenminste kunnen vinden en kunnen zorgen voor nageslacht. Die gebieden moeten in India, Sumatra en het uiterste oosten van Rusland komen.

Deze week zou er in Rusland een tijger-top zijn, georganiseerd door Vladimir Putin himself. Maar wegens gebrek aan animo is die uitgesteld tot november in de hoop meer nationale leiders aan te trekken. Als er in november geen geld wordt gevonden zal de tijger in zijn natuurlijke habitat uitsterven. Maar dat vinden de wereldleiders vast geen probleem, want gelukkig hebben we dan de dierentuin-tijgers nog.

mailIcon print |