Komende nacht weten we wie de nieuwe president wordt van de Verenigde Staten. Als we de cijfers mogen geloven zal hij Barack Obama heten.
Op de kaart die we bijhouden op onze verkiezingssite zijn de verhoudingen in een oogopslag te zien. McCain moet zo ongeveer alle zwevende staten binnenhalen om Obama van de overwinning af te houden. Maar het blijft natuurlijk een spannende dag, of beter: nacht. Het tijdverschil is lastig voor de krant, maar we hebben met de drukker afgesproken dat we vannacht om 2 uur nog een nieuwe voorpagina maken, die een derde deel van de editie zal halen.
De site heeft dit soort problemen niet; daar gaat het de hele nacht door, tot ook de Amerikanen naar bed gaan.
Vandaag laten we jonge Amerikanen aan het woord, die zich meer dan ooit als kiezer hebben geregistreerd en mogelijk de doorslag gaan geven. Ze zijn in meerderheid voor Obama.
En we zien hoe dominee Emanuel Koney in de Amsterdamse Bijlmer zich opmaakt voor de nacht. Hij slaat hotdogs in en Californische wijn, en hij heeft er zin in.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.