*

 

Meer welzijn voor varkens in proefstallen

Door: redactie − 30/11/09, 11:42

Op wetenschappelijke basis ontworpen stallen en hokken voor varkens verhogen het welzijn van de dieren, maar zijn economisch gezien moeilijk toe te passen in bestaande varkensbedrijven.

  • Varkens op stal. (ANP)

Dat concluderen land- en tuinbouworganisatie LTO, de Dierenbescherming en onderzoekers van de Wageningen Universiteit en Research Centrum maandag.

De wetenschappers hielden vier jaar lang varkens in de gaten die waren ondergebracht in zogeheten comfortclass stallen in Raalte. De varkens hebben in deze stallen meer ruimte dan gewoon, meer vreetplaatsen en veel plek om te wroeten. Aan de hand van de activiteiten en de verwondingen van de dieren is vastgesteld dat het welzijn in deze stallen groter is, zoals verwacht.

mailIcon print |