Nederland is in afwachting van sneeuw. Volgens de voorspellingen zal deze in de loop van de dag ons land binnenkomen.
Vanuit het noorden nadert een storing waaruit sneeuw en ijzel kan gaan vallen. De KNMI verwacht morgen een drukke ochtendspits.
Het winterweer zal in de loop van vandaag vooral de noordelijke- en kustprovincies bereiken. Door de sneeuw en ijzel kan het daar glad worden. De temperaturen liggen rond het vriespunt en in het oosten kan het zelfs vijf graden gaan vriezen.
Vannacht en morgen komt het winterweer ook in de rest van Nederland. Het blijft bewolkt en zal er meer sneeuw vallen waardoor op sommige plekken een pakje sneeuw van enkele centimeters komt te liggen.
Dat klinkt reuze romantisch, maar voor sneeuwstormen zoals in Spanje hoeven we niet bang te zijn zegt Harry Geurts van het KNMI. De reden hiervoor is het zeeklimaat. De meeste sneeuw wordt aangevoerd over de Noordzee die in deze tijd van het jaar nog relatief warm is. De sneeuw valt dan boven ons land als natte sneeuw of ijzel. Pas als de neerslag Duitsland bereikt wordt het vaste sneeuw.
Voor een grote sneeuwstorm in Nederland is het nodig dat de neerslag wordt aangevoerd vanuit het oosten met een extreem koude wind. De laatste keer dat dit gebeurde was in 1979.
Vooral in berggebieden kan het flink sneeuwen. De extreme beelden die gisteren uit Spanje kwamen zijn gemaakt in plaatsen die veelal hoog in de bergen liggen.
Voor meer winterpret: op de natuurijskaart kunt u zien waar er al op natuurijs kan worden geschaatst. U kunt ook zelf een lokatie doorgeven.
Hieronder de actuele radarbeelden met neerslag. Of bezoek de sneeuwradar om te zien waar het al sneeuwt.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.