*

 

Ban opent klimaattop in New York

Door: redactie − 22/09/09, 16:20

In New York is dinsdag de klimaattop van de Verenigde Naties begonnen. De bijeenkomst werd geopend door secretaris-generaal Ban Ki-moon van de VN.

  • De Amerikaanse president Obama schudt de hand van secretaris-generaal van de VN Ban ki-Moon. (AFP)

Ban zei in zijn openingstoespraak dat het „moreel onvergeeflijk” is, als de wereld dit jaar geen overeenstemming bereikt over een nieuwe akkoord in de strijd tegen de klimaatverandering.

Op de top zijn tientallen wereldleiders vertegenwoordigd, onder wie premier Jan Peter Balkenende. De bijeenkomst is bedoeld om draagvlak te creƫren, zodat later dit jaar in Kopenhagen een nieuw klimaatakkoord kan worden gesloten

De Amerikaanse president Barack Obama waarschuwde in New York voor een catastrofe voor toekomstige generaties, als nu niet wordt ingegrepen. Hij zei dat de Verenigde Staten vastbesloten zijn tegen de opwarming van de aarde te strijden, en onderstreepte dat de moeilijkste onderhandelingen nog moeten komen.

mailIcon print |