In een nog vertrouwelijk rapport heeft de Indonesische regering voor het eerst bevestigd dat de uitstoot van broeikasgassen veel hoger ligt dan ze eerder wilde toegeven en veroorzaakt wordt door de vernietiging van moeras.
In het rapport van de Nationale Raad ten aanzien van Klimaatverandering staat dat Indonesië jaarlijks 2,3 miljard ton koolstofdioxide uitstoot, in plaats van de eerder genoemde 0,4 miljard ton.
Dat stelde maandag Wetlands International, een internationale nonprofitorganisatie die zich richt op duurzaam beheer van draslanden. Indonesië is met 2,3 miljard ton de derde vervuiler ter wereld en verantwoordelijk voor 8 procent van de emissies wereldwijd.
Het overgrote deel van de uitstoot, 80 procent, wordt veroorzaakt door vernietiging van veenmoerassen en bossen. Volgens Wetlands International moeten die gebieden plaatsmaken voor onder meer palmboomplantages. Binnen de Europese Unie is Nederland de belangrijkste importeur van palmolie. De olie wordt onder meer gebruikt in koekjes, margarine en chips.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.