*

 

Poldermoskee denkt over giften uit buitenland

Van onze verslaggever − 06/07/09, 00:00

De acute geldzorgen van de Poldermoskee zijn voorbij. Toch overweegt het bestuur van het gebedshuis in Amsterdam Slotervaart in het najaar buitenlands donaties te accepteren.

„We hebben altijd gezegd dat dit Nederlandse initiatief door Nederlands geld moet worden gedragen. Vanaf het begin hebben we buitenlandse financiers buiten de deur gehouden. Maar misschien hakken we de knoop door en gaan we anonieme giften van rijke sjeiks toch maar accepteren”, zegt voorzitter Yassmine El Ksaihi.

De Poldermoskee – gestart in het voorjaar van 2008 – bouwde in een jaar tijd een schuld op van ongeveer 100.000 euro. Sluiting dreigde, volgens El Ksaihi: „De schuldeisers hebben niet zo heel veel geduld meer.”

Om de schuld weg te werken, werden de afgelopen weken veel activiteiten georganiseerd. Dat leverde in plaats van de gehoopte 30.000 slechts 11.000 euro op. De ’doneermaand’ werd echter toch afgesloten met een goed gevoel: „Met verhuurder Alliantie hebben we een regeling kunnen treffen. Daardoor kunnen we toch in ieder geval twee jaar verder”, aldus de opgeluchte El Ksaihi.

Het moskeebestuur hoopt tijdens de ramadan, als veel moslims geld schenken, opnieuw een flink bedrag van de huurschuld af te lossen. Als de opbrengst wederom tegenvalt, zal het principe geen buitenlands geld te accepteren worden losgelaten.

El Ksaihi: „We willen groeien en grote kwaliteitsstappen maken. Maar dat wordt lastig als we jarenlang financieel op onze teentjes moeten blijven lopen.”

mailIcon print |