We staan in de verkoop, wij landelijke kranten van PCM, en ook de regionale kranten kijken onzeker naar het wegzinken van hun huidige eigenaar.
Je kan over de toekomst somber zijn of niet, maar de blik naar Amerika deed pijn, toen donderdag bekend werd dat de Rocky Mountain News, het bijna 150 jaar oude dagblad uit Denver, Colorado, per direct moest sluiten, omdat voor de noodlijdende krant geen geschikte eigenaar gevonden kon worden. De topman van het bedrijf maakte de sluiting bekend, voor de 230 redacteuren en medewerkers stortte een wereld in.
De Rocky Mountain News is een prachtige krant, een instituut, het versloeg al de Amerikaanse Burgeroorlog, won Pulitzer-prijzen en is vanwege zijn briljante opmaak en beeld een inspiratiebron voor art directors en nieuwsfotografen. Fameus is de bijlage uit november 2005 – een indringende, lange reportage over de terugkeer van gesneuvelde soldaten uit Irak.
Baten mocht het allemaal niet, de crisis, de dalende advertentie-inkomsten, lezers die uitwijken naar het internet – de Amerikaanse kranten vechten voor hun bestaan. Vier eigenaren van 33 kranten staan voor een bankroet, andere kranten staan te koop. Misschien blijft van de Rocky alleen een online versie over.
Maar hier, over de bureaus, kijken we elkaar ook wel eens aan, met stille zorg in onze blik.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.