AMSTERDAM (ANP) - Bankverzekeraar ING vraagt de leiding van het bedrijf af te zien van hun bonus over 2008. ,,Dit is een moreel appel'', zegt ING-topman Jan Hommen maandag in een vraaggesprek met de Volkskrant.
Volgens Hommen zijn veel managers bereid hun bonus in te leveren. ,,We vragen daarom aan de top 1200 om van hun bonus af te zien.'' ING bevestigde maandag de bonussen terug te vragen zonder daarbij de precieze details te geven.
Ook gaat ING voorlopig geen bonussen over 2009 uitbetalen. ,,Pas als er een nieuw beloningsbeleid is, zullen we variabel belonen'', aldus de topman. ,,Maar dan alleen als de ING Groep in totaal positief is.'' Hij verwacht in 2010 met een nieuw beloningsbeleid voor bijna alle werknemers van ING te komen.
Staatssteun
ING is een van de Nederlandse financiële instellingen die door de financiële crisis staatssteun nodig hadden. Het concern kwam onlangs onder vuur te liggen toen bleek dat werknemers in totaal 300 miljoen euro aan bonussen konden verdelen.
Ook rond de beloning voor de nieuwe financiële topman Patrick Flynn van ING ontstond vorige week ophef. Flynn ontvangt bij de start van zijn functie 100.000 aandelen ING. Hommen stelt in de krant dat dit geen bonus is. ,,Hij krijgt een vergoeding voor wat hij bij zijn oude werkgever achterlaat.''
Onrust
Hommen, die eind april aan aandeelhouders wordt voorgedragen als de nieuwe bestuursvoorzitter, liet eerder al weten dat hij de bonussen liever niet had uitgekeerd. Een blokkade was volgens hem niet mogelijk, omdat het te veel onrust teweeg zou brengen bij het personeel.
Hommen ontvangt zelf voorlopig geen salaris. De voormalig Philips-topman is akkoord gegaan met de voorwaarde dat hij pas betaald krijgt als het beloningsbeleid in 2010 is vastgesteld.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.