*

 

Ophef feest Hoek van Holland

Van onze verslaggever − 14/08/10, 00:00

De politiebonden zijn ontstemd over een naderend dancefeest in Hoek van Holland. Dit evenement moet op 22 augustus plaatsvinden, exact een jaar na de dramatische strandrellen tijdens ’Sunset Grooves’.

Het nieuwe feest heet ’Ministry of Beats’ en wordt gehouden in beachclub Miljonairs.

De Algemene Christelijke Politiebond (ACP) en de Nederlandse Politiebond (NPB) vinden het ’ongepast’ en ’van slechte smaak getuigen’ om het feest op dezelfde dag en nagenoeg op dezelfde locatie als Sunset Grooves te houden. „Dit is bezopen”, vindt een woordvoerder van de Nederlandse Politiebond. „Ik zou het niet verzinnen”, zegt vicevoorzitter Wiep van der Pol van de Algemene Christelijke Politiebond.

Sunset Grooves liep vorig jaar volledig uit de hand, toen op rellen beluste voetbalhooligans willekeurige feestvierders molesteerden. Daarna keerde de dronken en gedrogeerde menigte zich tegen de politie. Agenten van het korps Rotterdam-Rijnmond werden bedreigd en voelden zich genoodzaakt te schieten. Een 19-jarige jongen kwam daarbij om het leven.

De politiebonden vinden dat de organisatie van het feest rekening had moeten houden met de gevoelens van de nabestaanden. Maar Van der Pol zegt ook dat het politiekorps „professioneel genoeg is om tijdens dit feest te werken”. De ACP-vicevoorzitter benadrukt dat Ministry of Beats een ander feest is dan Sunset Grooves. Het evenement van vorig jaar was gratis toegankelijk voor een groot publiek. Dit keer is er kaartverkoop en zijn er hooguit duizend bezoekers. „De veiligheidseisen zijn veel strenger geworden”, zegt Van der Pol.

De deelgemeente Hoek van Holland is kritisch over het evenement. Deelraadvoorzitter Hestia Reukema zegt dat het feest niet afgelast kan worden zo lang de organisatie zich houdt aan de lopende exploitatievergunning. Voor dit feest is geen extra vergunning nodig. „We gaan volgende week wel met de exploitant overleggen of dit allemaal verstandig is. Ik ben er niet voor om dit soort feesten zomaar te verbieden. We moeten oppassen dat 22 augustus een soort herdenkingsdag wordt. Dat vind ik niet verstandig.”

De organisatie liet gisteren weten dat ze niet heeft stilgestaan bij de gevoeligheid van de datum. Het feest gaat wel door, zegt een woordvoerder. Het is inmiddels nagenoeg uitverkocht.

mailIcon print |