De Eerste-Kamerfractie van het CDA is niet gelukkig met de brief van collega-senatoren aan informateur Ivo Opstelten. „De senaat moet zich niet inlaten met regeerakkoorden", zegt CDA-fractievoorzitter Werner in NRC Handelsblad.
Volgens Werner is de brief die afgelopen vrijdag werd verstuurd overbodig. „Het is ook niet in overeenstemming met het karakter van de Eerste Kamer. Wij moeten wetgeving toetsen en ons niet met de formatie bemoeien.”
Een meerderheid in de Eerste Kamer steunde de schriftelijke oproep aan Opstelten om meer betrokken te worden bij de formatie. De senatoren wijzen op de opdracht van koningin Beatrix aan Opstelten waarin wordt gesproken van ‘een vruchtbare samenwerking met de Staten Generaal. Tot de Staten Generaal behoren naast de Tweede Kamer ook de Eerste Kamer. Een vruchtbare samenwerking met de Eerste Kamer lijkt lastig omdat het minderheidskabinet inclusief gedogende PVV geen meerderheid in de senaat heeft.
De brief aan Opstelten werd ondertekend door PvdA, SP, ChristenUnie, GroenLinks, SGP, Partij voor de Dieren, Onafhankelijke Senaatsfractie en Solidara. Samen zijn deze partijen goed voor 40 van de 75 zetels. De overige 35 zetels zijn in handen van VVD en CDA.
Opstelten heeft niet gereageerd op de brief.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.