Zondag zijn de parlementsverkiezingen in Irak. Donderdag zijn al de eerste stemmen uitgebracht. Daarbij vielen meteen zeventien doden door drie aanslagen.
Van de ongeveer negentien miljoen kiesgerechtigde Irakezen mochten tussen de zeshonderdduizend en zevenhonderdduizend donderdag al stemmen. Het ging daarbij om gedetineerden en ziekenhuispatiƫnten, maar ook om leger- en politiepersoneel dat zondag moet werken om de veiligheid van de kiezers te bewaken.
Het gaat zondag om de tweede parlementsverkiezingen sinds de invasie van door de Verenigde Staten geleide troepen in 2003 een einde maakte aan het bewind van Saddam Hussein. In verband met de verkiezingen zijn de spanningen tussen de soennieten en sjiieten in het land flink opgelopen. De autoriteiten houden er rekening mee dat opstandelingen meer aanslagen gaan plegen om de stembusgang te ontwrichten.
In Bagdad vielen donderdag zeventien doden bij aanslagen. In het noordwestelijk deel van de stad kwam een in een vuilnishoop verstopte bom tot ontploffing. Zeker zeven mensen vonden de dood bij de aanslag, bij de ingang van een drukke markt in een sjiitische wijk van de hoofdstad. Bij twee zelfmoordaanslagen op veiligheidstroepen elders in de stad vielen tien doden en 32 gewonden.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.