Chattaal niet negatief voor taalvaardigheid
Het is niet vanzelfsprekend dat sms- en chattaal bedreigend is voor de taalbeheersing van jongeren.
Chatten kan de taal ook verrijken, en korte tekstjes via de sms vereisen creatieve taalvaardigheid. Dat zegt hoogleraar Taal en Communicatie aan de Vrije Universiteit Wilbert Spooren vrijdag.
Spooren bevestigt een bericht daarover in het Nederlands Dagblad. Spooren liet een klein taalonderzoek uitvoeren onder middelbare scholieren en concludeert dat het gebruik van nieuwe media als chatten, sms'en en mailen de taalvaardigheid niet per se negatief beïnvloedt.
Volgens Spooren is de algemene opvatting onder scholen en ouders dat de taalvaardigheid van jongeren verslechtert door het gebruik van nieuwe media. „Maar jongeren zijn daardoor juist creatiever bezig met schrijven.”
© Trouw 2010, op dit artikel rust copyright.






Reacties (2)
@Henk ...Ons taalgebruik holt achteruit, niet in de laatste plaats door de invloed van de taal van allochtone inwoners....
Voor een groot deel ben ik het met je eens. Alleen dat laatste zinnetje slaat nergens op! Dit onderwerp heeft totaal niets met allochtonen van doen.
Sommigen proberen om onze medelanders overal de schuld van in de schoenen te schuiven.
John, Lingewaal op 01-09-2009, 00:08
Naast het tonen van je inventiviteit door in de beperkte ruimte van het chatten en smn'en bijv. het woord even,wat in het spraakgebruik al snel effe wordt, neer te zetten als ff , ontstaat er ook een enorm woordgebrek omdat lezen niet meer gebeurd.
Men is dus niet creatiever met schrijven, nee, men is creatiever met besparingen van de ruimte cq geld, want hoe meer tekens hoe meer geld er betaald moet worden.
Ons taalgebruik holt achteruit, niet in de laatste plaats door de invloed van de taal van allochtone inwoners.
Henk, Druten op 28-08-2009, 17:21
Plaats een reactie
Stuur artikel door