Bert Keizer
Arts, filosoof en schrijver Bert Keizer schrijft wekelijks met kritische en originele blik over de actualiteit en het leven.
Arts, filosoof en schrijver Bert Keizer schrijft wekelijks met kritische en originele blik over de actualiteit en het leven.
Ik kijk te weinig televisie, zodat buurvrouw mij via ’Uitzending Gemist’ aan het werk moest zetten. Ze stuurde me naar 17 augustus, toen Herman Finkers aan het woord was bij ’Knevel & Van den Brink’.
De Vlaamse ethicus Kris Vanspeybroeck deed in Trouw van afgelopen zaterdag een aantal uitspraken die mij als vreemd, onbeduidend en verkeerd troffen.
In Medisch Contact, het blad van de KNMG, werd ik laatst getroffen door een onbedoelde les in het schrijven over mensen in het openbaar.
Ik denk wel eens dat we de laatste 50 jaar weinig opgeschoten zijn in de geneeskunde. Maar soms blijkt dit aanstellerige lichtzinnigheid.
Wie vraagt naar wat er was voordat het heelal begon belandt al gauw in onzin. Je komt dan terecht in wat au fond een flauwiteit is: waar was ’het’ voordat ’het’ begon te regenen?
Voor zover ik wist, had Bob Dylan zijn merkwaardige halfhuilende, halflachende, halfzingende manier van doen geheel uit zichzelf omhoog getakeld. Ja, dat zijn drie helften, maar Dylan kon dan ook erg veel.
Ik was nog nooit in Praag geweest, dat wil zeggen dat ik de beroete Oostblokstad waar in de kelders van smerige gebouwen moedige dissidenten werden gefolterd door viezige bureaucraten die zich communisten noemden, nooit van nabij gekend heb.
De voorzitter van de Stichting Vrijwillig Leven kreeg twee maanden onvoorwaardelijk, omdat hij een tachtigjarige mevrouw met Parkinson hielp bij zelfdoding. Dat roept twee belangrijke vragen op.
Ik vroeg laatst aan een Russische psychiater in opleiding in Nederland of hij wel eens een communicatieprobleem had in zijn werk. ’Communicatieproblemen? Nee, nooit never, niemals, nooit gelukkig maar!’
Geschiedschrijving kun je zien als machteloos nakaarten. Machteloos, omdat er geen voorspellende waarde in zit. Het beschrevene is immers al gebeurd.