Ga direct naar de content

Hoger onderwijs
26 november 2009

Groningse universiteit bezet

Tientallen studenten hebben donderdagochtend het bestuursgebouw van de Rijksuniversiteit Groningen bezet. Dat meldde donderdag een van de actievoersters vanuit het gebouw.

De studenten willen met hun actie meer inspraak binnen de universiteit afdwingen en eisen afschaffing van het onlangs ingevoerde Bindend Studieadvies (BSA). Dit advies houdt in dat studenten die binnen een bepaalde tijd onvoldoende punten halen, hun studie moeten afbreken.

De studenten hebben hun eisen voorgelegd aan het college van bestuur (CvB) van de universiteit. Volgens een van de woordvoerders van de groep wordt de bezetting pas beëindigd als de eisen zijn ingewilligd. Ze benadrukken dat de actie op een ludieke en vredige wijze zal verlopen en dat er geen alcohol of drugs worden gebruikt. Een aantal studenten is verkleed als Sinterklaas of Zwarte Piet.

De Groninger Studentenbond is 'verrast en enigszins geschrokken' van de bezetting, maar sympathiseert wel met de actievoerders.

Er is politie aanwezig, maar volgens een zegsman van de politie is er vooralsnog geen reden om in actie te komen.

© Trouw 2010, op dit artikel rust copyright.

Stuur artikel door

Verstuur dit artikel naar

U hebt de naam van de ontvanger niet ingevoerd.

U hebt geen (geldig) e-mailadres ingevoerd.

Uw gegevens

U hebt de naam van de zender niet ingevoerd.

U hebt geen (geldig) e-mailadres ingevoerd.

counter
Column | Toussaint

Eén partij voor alle jongeren?

Fé Toussaint zit in 5vwo van het Pantarijn in Wageningen. Klik hieronder op het dossier om haar overige columns te lezen.

Jongeren zien zichzelf op dit moment te weinig terug in de politiek. Zeker nu elk debat over de zogenaamde "islamisering" dreigt te gaan, verdwijnen jeugdgerelateerde onderwerpen ergens op de achtergrond.

Blog | LAKS

Klaar voor de keuze of klaar met de basisschool?

Afgelopen week hadden we bij het LAKS gasten uit Finland en Noorwegen. Deze Scandinavische scholieren stonden helemaal versteld toen wij vertelden dat we een keuze voor schoolniveau moeten maken op de leeftijd van 12 jaar.

Columns

Scholieren mbo zijn het zat

Michel Rog, voorzitter CNV Onderwijs

Tweemaal stond het mbo de afgelopen weken in het middelpunt van de belangstelling.

weekblog | Biskop

MBO: Meer Betrokken Ouders

Naarmate leerlingen ouder worden, is de betrokkenheid van ouders bij het onderwijs minder vanzelfsprekend. En dat, terwijl veel ouders wél betrokken willen zijn bij de mbo-opleiding van hun kinderen.

Columns

Spreekbeurt (3)

Anniek van den Brand is moeder van twee kinderen. Klik hieronder op haar dossier om haar overige columns te lezen.

Of we wel op tijd op school komen, vraagt zoon een beetje bezorgd. Het is tien voor acht. Als we over een half uur het huis verlaten, halen we het nog.

Onderwijs!

Werk en training

Wilt u zich wapenen tegen de economische neerslag? Zoek een cursus of opleiding die bij u past!

> Pedagogiek

> Didactische vaardigheden

> Choaching

> Automatisering en ICT

Columns

Scholieren mbo zijn het zat

Michel Rog, voorzitter CNV Onderwijs

Tweemaal stond het mbo de afgelopen weken in het middelpunt van de belangstelling.

onderwijs

Nieuwe schoolprestaties!

Benieuwd naar de kwaliteit van een school? Zoek die dan op in 'Schoolprestaties', het jaarlijkse Trouw-onderzoek waarin alle Nederlandse scholen onder de loep worden genomen.

Weblogs Onderwijs!

Laatste lezersblogs

Wat maakt u mee in het onderwijs of in de opvoeding? Begin een blog of lees die van anderen.

Trouw Printboeken

Anniek van den Brand, nu gebundeld verkrijgbaar

De columns van Anniek van den Brand zijn gebundeld. De colums verschenen eerder in Trouw en op onze website.