Ga direct naar de content

wereld
9 februari 2010
ANP

'Timosjenko accepteert nederlaag niet'

KIEV (ANP) - De Oekraïense premier Joelia Timosjenko accepteert de zege van Viktor Janoekovitsj in de presidentsverkiezingen van zondag niet. Dat heeft de krant Oekrainska Pravda dinsdag gemeld.

Timosjenko zou maandagavond op een bijeenkomst van haar partij hebben gezegd dat ze zich niet neerlegt bij haar nederlaag. Volgens Oekrainska Pravda heeft ze haar advocaten opdracht gegeven officieel bezwaar te maken tegen de verkiezingsuitslag. Later dinsdag zou Timosjenko een persconferentie houden.

Janoekovitsj versloeg Timosjenko, met 600.000 stemmen (2 procent) verschil. Hij kreeg bijna twaalf miljoen inwoners van de voormalige Sovjetrepubliek achter zich.

De verslagen Timosjenko zinspeelde al voor de stembusgang op stappen om een eventuele overwinning van Janoekovitsj juridisch aan te vechten. Ook sprak ze over nieuwe massabetogingen. Ze verdenkt haar tegenstander ervan te hebben geknoeid, net zoals hem in 2004 werd verweten.

Stuur artikel door

Verstuur dit artikel naar

U hebt de naam van de ontvanger niet ingevoerd.

U hebt geen (geldig) e-mailadres ingevoerd.

Uw gegevens

U hebt de naam van de zender niet ingevoerd.

U hebt geen (geldig) e-mailadres ingevoerd.

counter
Weblogs

Mijn jeugdsentiment 2CV

Haroon Parvani

De jeugdsentimenten van een Afghaanse man houden louter verband met geweren als je het aan een Nederlander zou vragen. De wat sentimentele types zullen zich vliegers voor de geest halen.

Weblog Noord-Irak

Katten terug in Koerdistan

Het heeft wat moeite gekost, maar ze zijn terug in Koerdistan. De twee Siamezen hebben de lange reis goed doorstaan.

Podium

Raak Teheran waar het pijn doet

Irwin Cotler tijdens een persconferentie in Jeruzalem in december 2009.

Professor Cotler is de indiener van de 'Iran Accountibility Act' in Canada. Hij roept daarmee op tot zware sancties tegen het Mullah regime. Cotler waarschuwt dat het Iraanse regime aanzet tot genocide. Het is aan de wereld om dat te voorkomen, nu het nog kan.

Van Moskou tot Medan

Jelle – had beter niet kunnen feliciteren

Ik woonde nog maar net in Rusland en belandde met mijn toenmalige vriendin in een bos aan de rand van Moskou (waar ooit een verdwaalde jogger omkwam, maar dat terzijde).

Naschrift

Net een nieuw gezin

Na jaren onzekerheid waren Rowena en Richard Pet op weg naar dubbel geluk: een ’eigen’ baby én een adoptiekind. Tot de beving op Haïti.