Ga direct naar de content

Wereld
21 november 2009
novum

Tientallen doden door gasexplosie in Chinese mijn

(Novum/AP) - Een gasexplosie in een kolenmijn in het noorden van China heeft aan 42 mijnwerkers het leven gekost. Op zo'n vijfhonderd meter diepte zitten nog 66 mensen vast onder het puin.

Op het moment van de explosie, die vrijdagnacht plaatsvond om 02.30 uur, waren er 528 mensen aan het werk in de Xinxingmijn in de provincie Heilongjiang. Van hen wisten er direct na de ontploffing 389 te ontkomen, later werden nog eens 31 kompels gered. Het was onbekend hoeveel gewonden er waren. De explosie deed ruiten tot op twintig meter van de mijn barsten.

De mijn bevindt zich dicht aan de grens met Rusland, zo'n vierhonderd kilometer ten noordoosten van provinciehoofdstad Harbin.

De Chinese mijnen behoren tot de gevaarlijkste ter wereld, hoewel het aantal doden door ongelukken door de sluiting van veel kleine, gevaarlijke mijnen is teruggelopen. Dit jaar zijn er dagelijks gemiddeld zes doden gevallen. Voorheen waren dat er dertien.

Een explosie in kolenmijn Tunlan in de noordelijke provincie Shanxi kostte in februari aan 77 mensen het leven. In totaal kwamen er dit jaar in China bij elf mijnongelukken al 303 mensen om.

Stuur artikel door

Verstuur dit artikel naar

U hebt de naam van de ontvanger niet ingevoerd.

U hebt geen (geldig) e-mailadres ingevoerd.

Uw gegevens

U hebt de naam van de zender niet ingevoerd.

U hebt geen (geldig) e-mailadres ingevoerd.

counter
Weblogs

Mijn jeugdsentiment 2CV

Haroon Parvani

De jeugdsentimenten van een Afghaanse man houden louter verband met geweren als je het aan een Nederlander zou vragen. De wat sentimentele types zullen zich vliegers voor de geest halen.

Weblog Noord-Irak

Katten terug in Koerdistan

Het heeft wat moeite gekost, maar ze zijn terug in Koerdistan. De twee Siamezen hebben de lange reis goed doorstaan.

Podium

Raak Teheran waar het pijn doet

Irwin Cotler tijdens een persconferentie in Jeruzalem in december 2009.

Professor Cotler is de indiener van de 'Iran Accountibility Act' in Canada. Hij roept daarmee op tot zware sancties tegen het Mullah regime. Cotler waarschuwt dat het Iraanse regime aanzet tot genocide. Het is aan de wereld om dat te voorkomen, nu het nog kan.

Van Moskou tot Medan

Jelle – had beter niet kunnen feliciteren

Ik woonde nog maar net in Rusland en belandde met mijn toenmalige vriendin in een bos aan de rand van Moskou (waar ooit een verdwaalde jogger omkwam, maar dat terzijde).

Naschrift

Net een nieuw gezin

Na jaren onzekerheid waren Rowena en Richard Pet op weg naar dubbel geluk: een ’eigen’ baby én een adoptiekind. Tot de beving op Haïti.