Ga direct naar de content

wereld
14 juni 2009
ANP

Nieuwe 'koningspartij' wint in Marokko

RABAT/MADRID (ANP) - Een nieuwe politieke partij in Marokko heeft vrijdag verrassend de gemeenteraadsverkiezingen gewonnen en lijkt een politieke aardverschuiving te hebben bewerkstelligd. Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft zaterdagavond de uitslagen gepubliceerd.

De Partij Authenticiteit en Moderniteit (PAM), recent gesticht door een vriend van koning Mohammed VI, Fouad Ali al-Himma, kreeg bijna een vijfde van de stemmen. In de versplinterde Marokkaanse politiek is de PAM daarmee in een klap de grootste partij van het land geworden.

De partij wordt ook de ,,koningspartij'' genoemd omdat al-Himma een oude schoolvriend van de vorst is. Met ruim 18 procent van de stemmen heeft de PAM 21,7 procent van de ruim zesduizend zetels die op het spel stonden, in handen gekregen.

Tweede werd de nationalistische en behoudende partij Istiqlal (Onafhankelijkheid) met 19 procent. De grote verliezers waren de gematigde islamisten die met hun Partij voor Gerechtigheid en Ontwikkeling (PJD) bleven steken op 8,6 procent.

Stuur artikel door

Verstuur dit artikel naar

U hebt de naam van de ontvanger niet ingevoerd.

U hebt geen (geldig) e-mailadres ingevoerd.

Uw gegevens

U hebt de naam van de zender niet ingevoerd.

U hebt geen (geldig) e-mailadres ingevoerd.

counter
Serie

Bloedmobieltjes

Het geweld in Oost-Congo wordt deels gefinancierd met de illegale opbrengst van grondstoffen voor mobiele telefoons. Seada Nourhussen vreest, als fervent beller, dat ze bijdraagt aan bloedvergieten. Dus gaat zij, samen met fotograaf Jan-Joseph Stok, op zoek naar de oorsprong van de ertsen in haar mobieltje. Van Amsterdam-West naar Oost-Congo.

Weblog Noord-Irak

Demonstreren tegen moord

Tussen de duizenden mensen die gisteren demonstreerden in de Koerdische stad Sulaymania na de moord op de jonge journalist Sardasht lopen velen bekenden. De 23-jarige student werd vorige week op klaarlichte dag in Erbil ontvoerd en twee dagen later vermoord teruggevonden in Mosul.