Hondenbezitters gewezen op risico's bij warm weer
(Novum) - De Hondenbescherming waarschuwt hondenbezitters voor het warme zomerweer. De baasjes van de trouwe viervoeters weten vaak niet hoe gevaarlijk het voor hun dieren is om te worden blootgesteld aan zomerse temperaturen.
Elk jaar komen zeker 25 honden door het warme weer om, vermoedt de inspectiedienst van de Hondenbescherming. Baasjes laten hun hond ondanks de warmte naast de fiets meerennen of laten hun dier in een afgesloten auto wachten. De politie moest er deze zomer al een keer aan te pas komen om een oververhitte hond te bevrijden uit een snikhete auto die geparkeerd stond bij de Efteling. De agenten waren volgens de Hondenbescherming nog op tijd om de dieren te redden.
De Hondenbescherming wijst erop dat de dieren zo veel mogelijk uit de directe zon moeten worden gehouden, regelmatig koel water moeten drinken en af en toe moeten kunnen zwemmen. Ook is het beter als het dier op gras loopt dan op asfalt. Het uitlaten kan het beste gebeuren in de vroege ochtend en de late avond, als de temperaturen lager liggen.
Honden raken, anders dan mensen die zweten, hun warmte kwijt door te hijgen en via hun voetzolen. Als de dieren het te warm krijgen, wordt het bloed dik en stroperig, waardoor het onvoldoende kan worden rondgepompt. Dat kan leiden tot een onomkeerbare coma en de dood, licht de Hondenbescherming de risico's toe.
De Hondenbescherming controleert deze zomer, zoals elke jaar, op honden die in auto's worden achtergelaten. Ook wordt de flyer 'Tienmaal wijzer met uw hond bij warm weer' uitgegeven.
Nog tot en met vrijdag voorspelt het KNMI droog, warm en zonnig weer.




Stuur artikel door