Politiek nieuws

Politiek nieuws vindt u terug in dit dossier.
De bestrijding van segregatie in het onderwijs is voor de SP een groot punt. Het bestaan van zwarte en witte scholen – zeker in gemengde wijken –toont het falen van het integratiebeleid. Als we niets doen, groeien steeds meer kinderen gescheiden van elkaar op.
Het rapport van de tweede Deltacommissie van oud-minister Cees Veerman is gebaseerd op de laatste wetenschappelijke inzichten. Dat is niet mis. Wetenschappelijke inzichten. Wie durft de commissie dan nog tegen te spreken?
Artikel 23 van de Grondwet staat voor de vrijheid van onderwijs. Ouders hebben het recht om een bijzondere school te stichten en financiering te krijgen.
Het is weer zover: nieuwe onthullingen over topsalarissen in de publieke sector. Maarliefst veertig bestuurders in het hoger onderwijs verdienen in 2007 meer dan een minister.
Als het aan de Tweede Kamer ligt, gaat de energierekening volgend jaar fors omlaag. Niet door de olie- of gasprijs, dit keer zijn het de aansluitkosten die ter discussie staan.
De Kamerleden debatteerden vandaag met minister Ter Horst (PvdA) van binnenlandse zaken over de manier waarop het kabinet de topinkomens in de semipublieke sector, het gebied tussen overheid en bedrijfsleven, wil aanpakken.
VVD gaat in de aanval op Greenpeace, nadat actievoerders stenen in de Noordzee hebben gestort om vissers het werk onmogelijk te maken.
Een wetsvoorstel om via belastingmaatregelen buitensporige beloningen van topbestuurders in bedrijven aan te pakken, krijgt ruime steun in de Tweede Kamer. Niet alleen de regeringspartijen CDA, PvdA en ChristenUnie gaan akkoord, ook de linkse oppositiefracties SP en GroenLinks zullen voorstemmen.
De partij in opbouw van Rita Verdonk heeft sinds kort een eigen kantoorruimte in Den Haag en nu zoekt de politica gummetjes, potloden en bureaulampen.
De Onderwijsraad pleit voor meer ict in de klas. Kamerleden reageren enthousiast op het voorstel. „Zo krijgen docenten hun vak weer terug", verwachten ze.