Ga direct naar de content

Nederland
12 november 2007

Groot deel Nederlanders voor fusie met Vlaanderen

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse bevolking staat positief tegenover een fusie tussen Vlaanderen en Nederland. Dat bericht de gratis krant DAG maandag naar aanleiding van een opiniepeiling van Maurice de Hond.

Uit de peiling blijkt dat 45 procent van de Nederlanders een fusie met Vlaanderen wel ziet zitten. Met 49 procent hebben de tegenstander van een fusie echter wel een meerderheid. De voorstanders zijn meerendeels mensen die op Geert Wilders stemmen. Opvallend is dat 80 procent van de ondervraagden aangeeft de Vlamingen ,,leuk'' te vinden.

De opiniepeiling is een reactie op de al maandenlang slepende regeringscrisis in België, waar de Walen en Vlamingen bij het vormen van een nieuwe regering tegenover elkaar zijn komen te staan.

© Trouw 2010, op dit artikel rust copyright.

Stuur artikel door

Verstuur dit artikel naar

U hebt de naam van de ontvanger niet ingevoerd.

U hebt geen (geldig) e-mailadres ingevoerd.

Uw gegevens

U hebt de naam van de zender niet ingevoerd.

U hebt geen (geldig) e-mailadres ingevoerd.

counter
Gemeenteraadsverkiezingen

Alle uitslagen op de kaart

Trouw heeft de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen overzichtelijk op de kaart gezet. Klik hier om uw gemeente te bekijken.

klein verslag

Vriesdroge herinnering

Wereldwijd werd gisteren de Holocaust Memorial Day gehouden. De datum, 27 januari, is gekozen omdat op die dag, nu 65 jaar geleden, Auschwitz door het Rode Leger werd bevrijd – het concentratie- en vernietigingskamp dat meer dan andere kampen tot symbool van de jodenvernietiging uitgroeide.

Dossier

Rechtszaak

Tussen onschuld en schuld zit vaak een kleine stap. Een verzameling van columns over waar een rechter zoal tegenaan loopt.

Achtergrond

Dossiers op trouw.nl

Lees en bekijk de dossiers van trouw.nl voor een chronologisch nieuwsoverzicht van actuele onderwerpen en meer achtergrond bij langlopende thema's.

> Farmaceutische industrie

> Zorg & gezondheid

> Adoptie

> Midden-Oosten

Overzicht decennium

2000 - 2009

Tien jaar geleden hadden de meeste mensen nog nooit gehoord van Osama bin Laden. Toon Hermans leefde nog. En bij politieke moorden in Nederland dacht men aan Balthasar Gerards. Wat gebeurde er nog meer? Bekijk het overzicht.

Trouw Video

meer video's
Breedveld heeft 2 tips voor Balkenende