Bonden blijven zich verzetten tegen AOW
FNV-voorzitter Agnes Jongerius bij een demonstratie tegen de verhoging van de AOW-leeftijd.© ANP
Voorzitter Agnes Jongerius van de vakcentrale FNV constateerde donderdag tijdens het debat in de Tweede Kamer over de pensioenleeftijd dat „er geen aanleiding is om gas terug te nemen".
De vakbonden van de FNV gaan door met het organiseren van verzet tegen de geplande verhoging van de AOW-leeftijd. Zo is de vakbeweging momenteel acties aan het voorbereiden voor maandagochtend 16 november. Ook staan er protestbijeenkomsten voor zaterdag 21 november op de rol in diverse plaatsen in Nederland.
Jongerius hekelt de gang van zaken rondom de verhoging van de AOW-leeftijd. Volgens haar mag de Kamer nu niet instemmen met de hogere pensioenleeftijd, omdat er nog geen zekerheid is over de oplossing van problemen rond zware beroepen en de zwakke positie van ouderen op de arbeidsmarkt.
De FNV-voorzitter betwijfelt of het zin heeft voor de vakbeweging om gehoor te geven aan de oproep van regeringspartijen CDA, PvdA en ChristenUnie om met werkgevers mee te werken aan afspraken over zware beroepen en de positie van ouderen. Volgens haar hebben werkgevers al de door hun gewenste verhoging van de pensioenleeftijd binnen. Daarom zouden die weinig genegen zijn om mee te werken aan afspraken met vakbonden.
© Trouw 2010, op dit artikel rust copyright.




Stuur artikel door