Ga direct naar de content

Krantenarchief
9 december 1997

Verbod op holocaust-ontkenning lijkt Sorgdrager niet effectief

Verbod op holocaust-ontkenning lijkt Sorgdrager niet effectief

AMSTERDAM (ANP) - Minister Sorgdrager van Justitie ziet op dit moment geen aanleiding voor het strafbaar stellen van de ontkenning van de holocaust, de vernietiging van Joden door de nazi's ten tijde van de Tweede Wereldoorlog.

Zo'n algemeen verbod heeft volgens haar vermoedelijk meer symbolische waarde dan dat er echt iets verandert. Sorgdrager zei dit gisteren op een studiedag in Amsterdam over de holocaust-ontkenning. De “sluwe” jongens leggen anderen allerlei racistische dingen in de mond en blijven daardoor buiten schot, aldus de minister. “Strafrecht is voor mij geen effectief middel om onjuiste en smakeloze opvattingen te bestrijden. Tegen domheid kun je met het strafrecht weinig bereiken.”

Bij strafbaarstelling komt volgens Sorgdrager bovendien de vraag aan de orde of justitie ook mensen die de verschrikkingen van Pol Pot dan wel de massamoorden in Rwanda ontkennen, strafrechtelijk moet aanpakken.

Volgens Sorgdrager is de keus ook of men Nederland wil opzadelen met allerlei strafbepalingen of dat men vertrouwt op het “zelfregulerend” vermogen van de Nederlandse samenleving.

© Trouw 2010, op dit artikel rust copyright.

Stuur artikel door

Verstuur dit artikel naar

U hebt de naam van de ontvanger niet ingevoerd.

U hebt geen (geldig) e-mailadres ingevoerd.

Uw gegevens

U hebt de naam van de zender niet ingevoerd.

U hebt geen (geldig) e-mailadres ingevoerd.

counter
Onderwijs!

Werk en training

Wilt u zich wapenen tegen de economische neerslag? Zoek een cursus of opleiding die bij u past!

> Pedagogiek

> Didactische vaardigheden

> Choaching

> Automatisering en ICT

Achtergrond

Dossiers op trouw.nl

Lees en bekijk de dossiers van trouw.nl voor een chronologisch nieuwsoverzicht van actuele onderwerpen en meer achtergrond bij langlopende thema's.

> Farmaceutische industrie

> Zorg & gezondheid

> Adoptie

> Midden-Oosten

Trouw Video

meer video's
Breedveld heeft 2 tips voor Balkenende
Historische krant

Illegale Trouw

Hier kunt u alle landelijk verspreide edities van Trouw lezen die tijdens de Tweede Wereldoorlog illegaal werden gedrukt en verspreid.

Relitest

Doe de Relitest

Welke levensbeschouwing past bij mij? Heb ik religieuze wortels? Doe de Relitest en je weet het!