Ga direct naar de content

muziek
9 februari 2010
ANP

Robbie Williams klant bij Buma/Stemra

HOOFDDORP (ANP) - Robbie Williams laat het innen van zijn auteursrechtvergoedingen in Nederland voortaan over aan Buma/Stemra. De Britse popster heeft zijn muziekuitgeverij Farrell Music, die zijn muziek uitbrengt, aangesloten bij de Nederlandse auteursrechtenorganisatie.

Williams zag er wel de voordelen van in om Buma/Stemra in Nederland in te schakelen, aldus een woordvoerster dinsdag. ,,Buma/Stemra behoort tot een van de Europese auteursrechtenorganisaties met het relatief laagste kostenpercentage en de hoogste uitkeringen voor haar aangeslotenen.'' De overeenkomst geldt voor de nummers van het recentelijk verschenen album Reality Killed The Video Star en toekomstige muziek van Farrell Music.

Het komt bijna nooit voor dat grote buitenlandse artiesten hun muziekvergoedingen in Nederland rechtstreeks laten regelen door Buma/Stemra. Een handvol buitenlandse artiesten zijn tot nu toe bij de Nederlandse organisatie aangesloten, waaronder Björn Ulvaeus, de schrijver van de ABBA-muziek.

Stuur artikel door

Verstuur dit artikel naar

U hebt de naam van de ontvanger niet ingevoerd.

U hebt geen (geldig) e-mailadres ingevoerd.

Uw gegevens

U hebt de naam van de zender niet ingevoerd.

U hebt geen (geldig) e-mailadres ingevoerd.

counter
Film

Movies that Matter Festival

Amnesty International en de gemeente Den Haag verzorgen elk jaar een 'mensenrechten-festival': Tientallen speelfilms, talkshows en debatten met internationale gasten. Trouw zet elke dag twee uitgebreide filmbesprekingen en trailers online.

Gedichten

Publiek bepaalt mooiste gedicht

Foto bij het gedicht Bos van IJsbrechtum, een van de gedichten die op donderdagmiddag 14 januari in de nationale top-tien stonden.

Sinds een paar dagen kan het publiek de gedichten op de gedichtenkaart van Trouw in de Buurt jureren. Daar wordt druk gebruik van gemaakt; sommige gedichten zijn al meer dan 160 keer beoordeeld.

Cultuur

Gedichtendag

De nationale Gedichtendag, op 28 januari, nadert. In het kader daarvan kan iedereen gedichten over zijn of haar favoriete plek op de kaart zetten. Het publiek bepaalt wie op Gedichtendag de prijs voor het mooiste gedicht krijgt uitgereikt.
Klik op de kop hierboven voor de volledige kaart
Sleep over een potlood voor meer informatie

Boeken

Boeken

Boeken

De boekenkast van

De redactie van Schrijf! in gesprek met bekende Nederlanders over hun leesgedrag.

Film

Filmrecensies

Bekijk de recensies van de nieuwste films in de bioscopen

Dossier

Peter van der Lint

Muziekredacteur Peter van der Lint neemt in de rubriek Parlando een kijkje achter de schermen van de wereld van de klassieke muziek.

TrouwTV Cultuur

meer video's
Awkward I zingt over liefde, dood en geweten